Close

Siltumnesēji Šeit ir 26 preces.

Siltumnesējs – apkures, ventilācijas un kondicionēšanas sistēmu rūpniecības objektos, tirdzniecības centros un privātmājās uzticama darba pamats.

Visizplatītākie siltumnesēju apkures sistēmām veidi ir ūdens un glikolu un spirtu ūdens šķīdumi. Ūdenim piemīt laba siltumietilpība un plūstamība. Bet tā lietošanas rezultātā parādās korozija uz...

Siltumnesējs – apkures, ventilācijas un kondicionēšanas sistēmu rūpniecības objektos, tirdzniecības centros un privātmājās uzticama darba pamats.

Visizplatītākie siltumnesēju apkures sistēmām veidi ir ūdens un glikolu un spirtu ūdens šķīdumi. Ūdenim piemīt laba siltumietilpība un plūstamība. Bet tā lietošanas rezultātā parādās korozija uz apkures sistēmas metāla daļām. Pie temperatūras zem 0°C ūdens sasalst un izved iekārtu no ierindas. Tagad apkures sistēmās plaši izmanto speciāli izstrādātus šķidrumus — antifrīzus (etilēnglikola, porpilēnglikola un spirta šķīdumi ar dažādām piedevām).  Antifrīzs uz etilēnglikola šķīduma ūdenī bāzes visbiežāk satur 65% etilēnglikola, 30% ūdens un 5% inhibitoru (piedevu). Inhibitori – vielas, kas palēnina ķīmiskās reakcijas ātrumu, piem., metālu koroziju, polimerizāciju, oksidēšanu, katlakmens veidošanos, gumijas blīvju uzbriede un izšķīšana, putošanās u.t.t.. Tie nepieļauj siltumnesēja viršanu un putošanos darba temperatūru diapazonā, konstrukcijas materiālu postīšanu, sasalšanu līdz temperatūrai -65...-70°С.

Inhibitori padara antifrīzu par ķīmiski stabilu produktu. Patērētāju ērtumam un transportēšanas atvieglošanai antifrīzs pārdodas gan koncentrāta (95% etilēnglikola) veidā, gan arī jau gatava lietošanai veidā. Pērkot koncentrātu, patērētājam jāzina: „vietējais” ūdens, ko izmanto koncentrāta atšķaidīšanai, spēj reaģēt — parādās nogulsnes. Visnepatīkamākais ir tas, ka nogulsnēs nonāk inhibitori, kas ir tik nepieciešami normālam antifrīza darbam. Tāpēc, speciālisti rekomendē iegādāties jau gatavu lietošanai antifrīzu vai koncentrāta atšķaidīšanai lietot destilētu ūdeni. 

Galvenais etilēnglikola trūkums ir tā toksiskums. Saskaroties ar cilvēka ādu vai nonākot organismā notiek ķīmiska saindēšanās. Ir kaitīgi arī tā tvaiki. Cilvēkam nāvīga etilēnglikola deva sastāda 5 miligramus uz 1 kg svara. Antifrīzu uz etilēnglikola bāzes nepielieto sistēmās, kas saistītas ar pārtikas produktiem, ūdensapgādi un atvērtās apkures sistēmās kur iespējama siltumnesēja iztvaikošana. Optimāls siltumnesējs jebkādai sistēmai ir antifrīzs uz propilēnglikola bāzes. Tam piemīt visas nepieciešamās īpašības, tas ir absolūti netoksisks un var būt izmantots sistēmās ar paaugstinātām prasībām pēc ekoloģiskas tīrības.  

Uzņēmums „Autohim” klientiem piedāvā siltumnesējus uz etilēnglikola un propilēnglikola bāzes, kas ražoti pēc pašu oriģinālām receptūrām. Uzņēmumā ražotie antifrīzi garantē zemu sasalšanas temperatūru, sistēmas aizsardzību pret koroziju, katlakmeni un daudzām citām problēmām. Jaunums Latvijas tirgū ir ekoloģisks siltumnesējs uz spirtu maisījuma bāzes, kam piemīt paaugstināta siltumietilpība un plūstamība, ideāli piemērots izmantošanai siltuma sūkņos. Uzņēmuma „Autohim” speciālisti sniegs konsultatīvu atbalstu: sākot no iepazīšanās ar projektu, siltumnesēja raksturojumu izraudzīšanu, ņemot vērā klienta vēlmes, piegādi uz objektu un sistēmas piepildīšanu. 

Siltumnesēju garantijas termiņš — 5 gadi nepārtraukta darba vai 10 apkures sezonas. Saviem klientiem uzņēmums „Autohim” piedāvā strādājošā siltumnesēja periodisku analīzi, kas ļauj noteikt antifrīza stāvokli un sniegt rekomendācijas par darba uzturēšanu, laicīgi atklāt un izlabot traucējumus siltumapmaiņas sistēmā. 

Vairāk
Rāda 1 - 26 no 26 produktiem
Rāda 1 - 26 no 26 produktiem
Close