Close
Slide background

JŪSU LABĀKĀ IZVĒLE

Pie mums atradīsiet vairāk kā 40'000 santehnikas un apkures preces no visiem vadošajiem ražotājiem. Mēs esam uzņēmums ar vairāk kā 7 gadu pieredzi tirdzniecībā e-vidē, un šajos pieredzes bagātajos gados, esam apkalpojuši vairāk kā 15'000 pasūtījumus.

UZZINĀT VAIRĀK

Slide background

AKCIJAS PRECES

APSKATI PIEDĀVĀJUMU

Visas aktuālās akcijas preces SANEL.LV interneta veikalā. Akcijas WC podi, izlietnes, jaucējkrāni, vannas, dušas kabīnes, dušas stūri un apkures preces. Izmanto iespēju un iepērcies izdevīgi!

Slide background

UPONOR SILTĀS GRĪDAS

UZZINĀT VAIRĀK

Uponor zemgrīdas apsildes sistēmu uzstādīšana vienmēr ir pareizā izvēle. Tās integrēšana būvniecības procesā ir maksimāli efektīva, un klienti ir apmierināti, pateicoties patīkamai siltuma sadalei un zemākām apsildes izmaksām.

Slide background

VANNAS ISTABAS AKSESUĀRI

IEPIRKTIES

Vannas istabas un sabiedrisko telpu aksesuāri un spoguļi, invalīdu aprīkojums, sienas un kosmētiskie spoguļi no visiem vadošajiem ražotājiem ar piegādi uz mājām.

Slide background

AKCIJA RAVAK VANNĀM

APSKATĪT PIEDĀVĀJUMU

Ierobežotu laiku piedāvājam akcijas cenas vairāk kā 10 Ravak vannu modeļiem. Izmanto iespēju un iepērcies izdevīgi!

Jaunākās ziņas

Lietus novadīšanas risinājumi ne tikai funkcionāli, bet arī estētiski
Kad rīti un vakari kļūst arvien tumšāki un dienas pelēkākas, intuitīvi meklējam un tveram pēc skaistā sev apkārt....
Publicēts Oct 17, 2017 | Sanel.lv
Radiatoru vai Zemgrīdas Apkures risinājums- Ko izvēlēties? Mīti un patiesības.
Šoreiz apskatīsim mītus un patiesības par radiātoru un zemgrīdas apkures veidiem.
Publicēts Sep 8, 2017 | Sanel.lv
Uponor Metallic Pipe PLUS
«Uponor Metallic Pipe PLUS» apvieno visas daudzslāņu caurules priekšrocības ar ļoti pievilcīgu pulēta, lakota...
Publicēts May 1, 2017 | Sanel.lv

Radiatoru vai Zemgrīdas Apkures risinājums- Ko izvēlēties? Mīti un patiesības.

Publicēts: Sep 8, 2017 | Autors: Sanel.lv | Kategorija: Apkure

Šoreiz apskatīsim mītus un patiesības par radiātoru un zemgrīdas apkures veidiem.

Radiatoru vai Zemgrīdas Apkures risinājums- Ko izvēlēties? Mīti un patiesības.

Visdrīzāk katram, kuram padomā ir celt, iegādāties vai renovēt savu mājvietu starp daudzajiem jautājumiem un neskaidrībām pavīd jautājums, kādu apkures sistēmu izvēlēties. Visbiežāk izvēle svārstās starp radiatoru apkuri un zemgrīdas apkuri jeb siltajām grīdām. Bieži vien lēmums tiek pieņemts balstoties uz emocijām, dažādiem pieņēmumiem un uzklausot paziņu, draugu vai dažādu "speciālistu" viedokli, neņemot vērā fizikas likumus un veselo saprātu. Esam apkopojuši dažus visizplatītākos mītus un stereotipus, kas izskan sabiedrībā attiecībā uz silto grīdu apkuri, lai palīdzētu jums izdarīt pareizo izvēli, kad jāizšķiras par piemērotāko apkures veidu.

Mīts: Siltā grīda veicina putekļu kustību telpā

Grīdas virsmas temperatūra apkures sezonas laikā svārstās robežās no +20 līdz +29, lielākoties nepārsniedzot +26 grādu temperatūru pēc Celsija skalas. Šāda zema grīdas temperatūra nespēj veicināt gaisa kustību un izslēdz pastiprinātu putekļu cirkulāciju pat tuvu grīdas virsmai.

Mīts: Siltā grīda rada smaguma sajūtu kājās

Kā jau minēts iepriekš, grīdas virsmas temperatūra pie pareizas sistēmas izbūves ir salīdzinoši zema (aptuveni 25C ), kas nerada nekādus draudus kāju vēnu veselībai, gluži otrādi, saskaņā ar neatkarīgiem pētījumiem šāda temperatūra veicina atveseļošanos. Grīdas virsmas temperatūra var pārsniegt pieļaujamās robežas (29C dzīvojamajās telpās), ja sistēmas izbūve ir veikta neprofesionāli.

Patiesība: Apkures (ekspluatācijas) izmaksas siltai grīdai ir zemākas nekā radiatoru apkurei

Zemāki maksājumi par apkuri tiek sasniegti, ņemot vērā faktu, ka temperatūras vertikālais sadalījums ir vienmērīgs, t.i. gaisa temperatūra potīšu līmenī ir gandrīz vienāda ar gaisa temperatūru acu līmenī, atšķirībā no radiatoru apkures, kur grīdas līmenī temperatūra ir zemāka. Siltās grīdas lielāko daļu siltuma rada izstarošanas ceļā sildot ķermeni (kā ugunskurs Jāņu naktī), nevis tikai gaisu, gala rezultātā identiska komforta nodrošināšanai telpas temperatūru iespējams uzturēt par aptuveni 20 C zemāku nekā izmantojot tradicionālos radiatorus. Temperatūras pazemināšanu par 10 C ļauj ietaupīt siltuma enerģiju aptuveni 6% apmērā, tātad izmantojot siltās grīdas, izdevumus par apkuri iespējams samazināt par aptuveni 12% un ietaupīto izmantot citiem, daudz jaukākiem mērķiem. Patērējot mazāk kurināmā, jūs samazināt arī kaitīgo izmešu daudzumu atmosfērā.

Mīts: Siltās grīdas paredzētas tikai flīžu grīdai

Pie apsildāmām grīdām iespējams izmantot jebkurus grīdas virsmas pārklājumus, atšķirība būs ūdens plūsmai, kas cirkulēs silto grīdu caurulēs. Flīzēm tā būs zemāka, koka pārklājumiem augstāka, taču tas netraucē kombinēt grīdas pārklājumus, piemēram, virtuvē flīzes un dzīvojamajā istabā parkets vai paklājs. Katrai telpai nepieciešamās ūdens plūsmas tiek regulētas atsevišķi, tādējādi nodrošinot nepieciešamo siltuma atdevi.

Mīts: Silto grīdu izbūves izmaksas vienmēr ir lielākas par radiatoru apkures sistēmu

Nepieciešamo materiālu izmaksas silto grīdu izbūvei bieži ir lielākas par radiatoru apkures izmaksām, taču parasti tiek aizmirstas vai netiek ņemtas vērā montāžas darbu izmaksas, kas silto grīdu gadījumā ir zemākas, gala rezultātā kopējā cena abām konkurējošajām sistēmām ir visnotaļ identiska.

Patiesība: Bezvadu automātikas sistēma ir dārgāka par vadu automātiku

Mūsdienu bezvadu risinājumi nav lēta ērtība, taču pie vadu automātikas uzstādīšanas bieži netiek ņemtas vērā vadu izmaksas, kas nereti sastāda ievērojamu summu. Nedrīkst aizmirst arī faktu, ka izvēloties bezvadu sistēmu, telpas temperatūras regulatora atrašanās vietu varat brīvi mainīt atšķirībā no vadu regulatora, kura atrašanās vieta jānosaka jau agrā celtniecības stadijā.

Raksts tapis sadarbībā ar "Uponor".

Komentāri (0)

Nav komentāru

Pievienojiet komentāru

Lai pievienotu komentāru, Jums ir jaautorizējas mūsu e-sistēmā.

Close