Close

Jaunākās ziņas

Destratifikators - agregāts siltā gaisa sajaukšanai
Publicēts Jan 7, 2020 | Flowair
Noderīgi padomi: IP aizsardzības klases
Publicēts Jan 7, 2020 | SANEL.LV
Lietus novadīšanas risinājumi ne tikai funkcionāli, bet arī estētiski
Kad rīti un vakari kļūst arvien tumšāki un dienas pelēkākas, intuitīvi meklējam un tveram pēc skaistā sev apkārt....
Publicēts Oct 17, 2017 | Sanel.lv

Destratifikators - agregāts siltā gaisa sajaukšanai

Publicēts: Jan 7, 2020 | Autors: Flowair | Kategorija: Apkure
Destratifikators - agregāts siltā gaisa sajaukšanai

Kas notiek, kad sildām telpas ar augstiem griestiem? Siltais gaiss ir vieglāks par auksto, tāpēc tas ceļas augšup. Sildīšanas ierīces arvien ģenerē karstumu ar augstāku temperatūru nekā apkārtnei, siltums ātri ceļas augstāk, sasniedz griestus vai jumta konstrukcijas un tur arī paliek. Gadās, ka gaiss pie griestiem ir pat par 20 grādiem siltāks nekā grīdas līmenī! Pat tad, ja telpu nesilda, gaiss tajā dabīgi sadalās slāņos un augšdaļā arvien ir siltāks nekā apakšā. Diemžēl šāda siltā gaisa īpašība nemaz nav izdevīga – siltais gaiss taču ir vajadzīgs zemāk, tur, kur strādā cilvēki. Jāpatur prātā arī, ka karstais gaiss augšējā zonā var daudz intensīvāk zust no ēkas, izstarojot cauri jumtam.

Labs saimnieks šādos gadījumos izvēlēsies gaisa slāņu sajaucējus jeb destratifikatorus LEO D. Tie neļauj siltajam gaisam krāties apsildāmo telpu augšdaļā, bet arvien liek siltumam atgriezties lejup. Šīs ierīces sajauc gaisu telpā gan vertikāli, gan horizontāli, tātad temperatūra visās zonās kļūst vienmērīgāka. Ir pierādīts, ka destratifikatoru izmantošana ļauj samazināt izmaksas par siltumenerģiju pat līdz 30%.

Darbības princips: aksiālais ventilators paņem augšējā slānī (pie griestiem) sakrājušos silto gaisu un to vienmērīgi pūš uz telpas apakšējo daļu (kur uzturas cilvēki) caur regulējamām gaisa plūsmas virzīšanas žalūzijām. Tādējādi temperatūras atšķirības dažādos augstumos kļūst minimālas. Modeļos LEO DT iemontētais termostats automātiski ieslēdz ierīci, kad augšējās telpas zonās temperatūra sasniedz iestatīto vērtību.

Gaisa destratifikatori LEO D lieliski darbojas kopā ar dažādām citām sildīšanas ierīcēm: karsta gaisa sildītājiem, staru sildītājiem, ar gāzi darbināmiem sildītājiem, radiatoriem u. c. Tos lietojot, varēsit garantēt vienmērīgu siltuma sadalījumu visā ēkas tilpumā. Izvēlieties destratifikatorus LEO D un samazināsit savus tēriņus par siltumu pat līdz 30% – tātad investīcijas atmaksāsies jau pāris apkures sezonu laikā!

Kāpēc ir izdevīgi izvēlēties gaisa destratifikatorus LEO D:

  • Mazāk jāmaksā par siltumu – vairākkārtēja siltuma atgriešanās telpu apakšdaļā ļaus ietaupīt, jo termostati ieslēgs sildīšanas ierīces retāk, kā arī siltums vairs tik ātri neaizplūdīs prom caur jumtu un sienām augšpusē.
  • Vienmērīga siltuma sadale – gaiss tiek sajaukts ne tikai vertikāli, bet arī horizontāli, kas ļauj iegūt vienādu iekštelpu temperatūru visā ēkas tilpumā.
  • Vācu ventilatori darbojas klusi un ekonomiski. Plastmasas darbrats un jaunākās paaudzes vācu bezsuku motori garantē, ka ventilators darbosies klusu (~51 dB), un minimalizē elektroenerģijas patēriņu.
  • Kvalitātes garantija – šis ir Eiropas līmeņa izstrādājums, kura tehniskie parametri atbilst deklarētajām vērtībām; piešķirts CE sertifikāts.
  • Moderns, pievilcīgs dizains.
  • Viegls, vienkārša montāža. Destratifikatori LEO D izceļas ar mazu svaru – tiem nav obligāti vajadzīgas ļoti stipras balsta konstrukcijas. Sildītāju var piemontēt viens cilvēks.
  • Plašas pielāgošanas iespējas: komerciālas, rūpnieciskas, mazumtirdzniecības telpas, gaisa kuģu angāri, lidostas, lauksaimniecības celtnes, noliktavas, ražotnes, darbnīcas, automašīnu tirgotavas, autoservisi, skolas, baseini, sporta zāles, teātri, restorāni, izstāžu un sanāksmju zāles, tirdzniecības centri, loģistikas centri un citi objekti, kur telpām ir augsti griesti.

Informacija sagatavota sadarbībā ar Flowair.

Komentāri (0)

Nav komentāru

Pievienojiet komentāru

Lai pievienotu komentāru, Jums ir jaautorizējas mūsu e-sistēmā.

Close